Дорога в безодню

Життя - це рух. Якщо ми рухаємося разом з ним уперед, то ми розвиваємося. Але в цьому світі існує безліч пасток, що віднімають у людини свободу, здоров'я, радість від власного існування, які штовхають їх в безодню. Мабуть, найбільш підступною з них є шкідливі звички.
Хтось із мудрих людей сказав: «Шкідлива звичка, як м'яке крісло - сісти легко, а встати важко». Особливо насторожує той факт, що найбільшого поширення вони отримали в молодіжному середовищі.
Що ж таке звичка взагалі?
Звичка - це схильність, що стала для кого-небудь у житті звичайним, постійним стилем поведінки. Тобто звично діяти - це і є звичка. Бувають звички хороші і корисні, бувають погані чи шкідливі.
Корисними звичками можна назвати зарядку вранці, миття рук перед їжею, щоденне чищення зубів і тому подібні дії.
Шкідливі звички - це звички, які шкодять здоров'ю людини, заважають їй успішно реалізувати себе як особистість. Свого роду - це патологічна залежність або хвороба.
Вони мають ряд особливостей, серед яких особливо слід відзначити:
- шкідливі звички в кінцевому підсумку обов'язково підпорядковують собі всі інші дії людини, всю її діяльність;
- відмінною рисою шкідливих звичок є повна залежність і неможливість без них прожити;
- позбутися шкідливих звичок надзвичайно важко;
- є такі шкідливі звички, які не тільки руйнують життя підвладної їм людини, але й завдають непоправної шкоди здоров'ю оточуючих її людей.
Разом із шкідливими звичками є і некорисні дії, які до хвороб не належать, але при цьому вони, як правило, виникають внаслідок неврівноваженої нервової системи.
До числа таких некорисних дій належать звички: гризти нігті або олівець (ручку), смикати одяг співрозмовника, колупатися в носі, мотати ногою в процесі розмови і так далі.
Шкідливі звички ще й заразливі. Погане, як правило, липне саме, а корисну звичку ще спробуй у собі виховай, це не просто. Крім того, одна згубна звичка дуже часто тягне за собою іншу: після того, як покурив, захочеться випити, а потому нецензурні вислови здадуться чимось природним, а згодом можна і побитися.
Письменник, автор багатьох відомих афоризмів, Еріан Шульц написав: «Якщо ми не переможемо шкідливі звички, то вони переможуть нас». Але щоб успішно боротися з ворогом, треба його знати в обличчя. І запам'ятайте: «Побороти дурні звички легше сьогодні, ніж завтра». Це сказав знаменитий китайський філософ Конфуцій.
Найнебезпечнішими шкідливими звичками, які вщент руйнують життя людини є куріння, алкоголізм і наркоманія.